EasySchool - новини компанії

Пишемо твір-роздум: детальний гайд для школярів та абітурієнтів

Війна змінила не лише побут та професійне життя кожного українця, а й створила виклики для української освіти. З метою зробити вступні іспити більш доступними для випускників всієї України: з фронтових та окупованих територій, а також для тих, хто виїхав закордон внаслідок повномасштабного вторгнення, Міністерство освіти прийняло рішення провести мультипредметний тест онлайн. Що це за тест та як він проходитиме — розповідаємо далі. 

ЩО ТАКЕ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ І ЧИМ ВІН ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ВІД ЗНО? 

Національний мультипредметний тест — це 60 запитань з трьох базових предметів, що на них вступник муситиме відповісти упродовж 90 хвилин.

До нього входять: 
  • 20 завдань з української мови
  • 20 завдань з математики
  • 20 завдань з історії України 

Вибір предметів у міністерстві пояснюють, як такий, що відтворює найпопулярніші дисципліни. Крім того, за підрахунками фахівців, саме ці три предмети якнайкраще зображають загальну успішність вступника, незалежно від обраної ним спеціальності. Українська мова та історія України також набрали особливої актуальності в умовах війни. 

Для розуміння відмінностей між мультипредметним тестом та класичним ЗНО варто усвідомлювати ключові риси першого. Він не міститиме власних висловлювань, запитань, що потребують розгорнутих відповідей чи відтворення послідовності розв’язання задач, зокрема, математичних. Оскільки перевіряти та вираховувати результати тестування буде комп’ютер, а не викладачі, завдання та відповіді мусять бути якнайбільше конкретними та недвозначними. Серед завдань будуть лише такі формати, що потребують обрати одну правильну відповідь або встановити правильну відповідність. Разом із тим Міносвіти передбачає можливість вступити у виш цього року на основі результатів ЗНО, що їх абітурієнт складав у три попередні роки: у 2019, 2020 та 2021. За інформацією Міносвіти, таких вступників цьогоріч буде близько 10 %. 

МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ: КОЛИ ТА ЯК ПРОЙТИ

Щоб взяти участь у мультипредметному тесті, випускникам шкіл обов’язково потрібно попередньо зареєструватися за посиланням. У формі необхідно додати інформацію про себе, паспортні дані та контактний номер мобільного. 

Для тих абітурієнтів, що перебувають на окупованих територіях або в зоні бойових дій, відтак не мають постійного інтернет-зв’язку, передбачена можливість реєстрації від інших осіб. Таким абітурієнтам необхідно передати свої дані будь-кому, кому можна довіряти, та попросити цю людину власноруч внести ваші дані у форму. Якщо після реєстрації ви змогли завантажити PDF документ, що підтверджує успішну реєстрацію, ваша участь у мультипредметному тесті є підтвердженою. Мультипредметний тест проводитимуть у кілька сесій, очно, в спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах. Це аудиторії шкіл і університетів, де за наглядом інструкторів абітурієнти складатимуть тест. Безпосередньо тестування проходитиме, як і в минулі роки, онлайн. 

Передбачено три сесії для складання тестування: 

  • основна, яку складатимуть більшість абітурієнтів;
  • додаткова — для тих, хто не зміг доєднатися до основної сесії;
  • спеціальна окрема сесія — для тих, хто не зміг виїхати з регіонів, які перебувають під тимчасовою окупацію чи в яких тривають бойові дії, під час проведення перших двох сесій. 

Якщо в Україні не буде загострення бойових дій, основну й додаткову сесії Міністерство освіти планує організувати в липні, а спеціальну окрему сесію — пізніше. 

ЯК СКЛАСТИ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ, ЯКЩО ВИ ЗАКОРДОНОМ АБО НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ, АБО В ЗОНІ БОЙОВИХ ДІЙ

Щоб скласти Мультипредметний тест, мешканцям прифронтових зон або окупованих територій, необхідно буде виїхати на підконтрольну частину України. 

Міносвіти також розглядає варіанти та домовляється з країнами Європи про можливість організувати там проходження Мультипредметного тестування без необхідності приїжджати в Україну. Однак поки нема точної інформації про те, чи буде організований цей формат та як саме, тому всім вступникам радять зареєструватися до 9 квітня на ЗНО. 

ВСТУП-2022: НАВІЩО ПОТРІБЕН МОТИВАЦІЙНИЙ ЛИСТ ДЛЯ ВСТУПУ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Оскільки випускники цьогоріч складають усього один тест, ситуація, у якій двоє абітурієнтів наберуть однакову кількість балів, стає більш ймовірною. Для того, щоб вступні комісії при університетах могли прийняти зважене та аргументоване рішення щодо вступу, під час вступної кампанії 2022 також вводять формат мотиваційного листа. 

У ньому від випускника очікуватимуть почути аргументи щодо того, чому саме він має навчатися на обраній програмі, які переваги він має над своїми «конкурентами», як планує організувати своє університетське життя, а також що саме планує робити зі здобутою освітою далі. 

Детальніше про те, як підготуватися та успішно скласти мультипредметний тест розповідаємо тут. А також маємо чудовий порадник зі складання мотиваційних листів для вступу, пошуку роботи тощо. Вивчить цей матеріал за посиланням та обов’язково потренуйтесь у написанні мотиваційного листа, щоб досягнути якнайвищого результату. 

Також нагадуємо, що для якісної підготовки до складання мультипредметного тесту, можна звернутися до репетитора. Індивідуальна робота з викладачем очно або онлайн — один з найефективніших способів швидко та якісно здобути необхідні знання. 

Знайдіть собі найкращого репетитора на БУКІ:
  • репетитори з Історії України
  • репетитори з української мови
  • репетитори з математики