EasySchool - новини компанії

Шість порад для написання есе

Написання есе часто здається страшним завданням для учнів чи студентів. Чи дається есе як домашнє завдання у школі, чи, можливо, пишеться для конкурсу, багато учнів часто знаходять завдання написання есе нерозв'язним. Хоча написання есе – досить складне завдання, але є багато різних способів, які може зробити учень, щоб полегшити собі життя. Розбивши написання твору на маленькі кроки – найпростіший спосіб підготувати успішне есе. 

Є шість кроків для написання успішного есе:


1. Оберіть тему.
Викладач може запропонувати вам тему есе сам, або вам може бути наданий вибір: на яку тему писати есе. Якщо вам дана тема, ви маєте подумати про тип есе, який ви хочете написати. Чи це має бути загальний огляд предметної області чи конкретний аналіз? Якщо вам не дано теми, вам трохи додається роботи. Однак ця можливість також дає вам перевагу у виборі цікавої для вас теми. Спочатку визначте свою мету. Чи є метою вашого есе інформування читачів чи основним завданням є переконання? Після того як ви визначили ціль, вам потрібно буде провести деяке дослідження з тем, які ви вважаєте цікавими. Подумайте про своє життя. Що вас цікавить? Випишіть ці теми. Нарешті, проведіть аналіз даних тем. Якщо ваша мета – дати інформацію з певної області, виберіть тему, яку ви добре знаєте. Якщо ваша мета – переконати, виберіть тему, якою ви захоплені. Незалежно від місії есе переконайтеся, що вас цікавить ваша тема.

2. Підготуйте схему своїх ідей.
Щоб написати успішне есе, ви маєте впорядкувати свої думки. Випишіть на папір усі свої думки з цієї теми як схеми. Ця структура є основою для вашої роботи. Схема чи діаграма дозволяє організувати тези. Отже, щоб створити схему, напишіть свою тему посередині сторінки. Тепер з цієї теми проведіть кілька ліній (4-5), і наприкінці цих ліній запишіть ідеї. Від ідей проведіть ще кілька ліній і в їхньому кінці запишіть будь-які думки щодо цих ідей. Цей підхід дозволить вам написати добре організоване есе.

3. Напишіть основну тезу вашого есе.
Тепер, коли ви обрали тему і виписали основні ідеї на цю тему, ви повинні написати основну тезу вашого есе. Основна теза - це одне речення, яке визначає основне твердження в есе найбільш точно та закінчено. Навіть якщо у вас немає вимог для написання тез, буде набагато зручніше, якщо ви сформулюєте основну тезу роботи. Зазвичай основну тезу розташовують ближче до кінця першого абзацу, хоча немає таких жорстких правил. Використовувати тези також необхідно доречно, адже в деяких есе найголовніше це настрій, опис подій (наприклад в есе про канікули).

4. Основна частина есе.
Основна частина есе затверджує, пояснює чи описує вашу тему. Кожна основна ідея, яку ви написали у діаграмі чи начерку, стане окремим розділом у тілі вашого есе. Кожен абзац матиме однакову базову структуру. Почніть з написання однієї зі своїх основних ідей як вступної пропозиції. Потім напишіть кожну з ваших допоміжних ідей у ​​форматі пропозиції, але залиште три чи чотири рядки між кожною точкою, щоб повернутися назад, і дайте докладні приклади для аргументування своєї позиції. Заповніть ці простори відносною інформацією, яка допоможе пов'язати дрібніші ідеї разом. 5. Напишіть вступ. Тепер, коли ви написали загальну структуру свого есе, ви повинні написати вступ. Введення має привернути увагу читача і показати, на чому саме концентрується ваше есе. Почніть з інформації, яка 100% приверне увагу читача. Ви можете використати шокуючу інформацію, діалог, історію, цитату. Який би спосіб ви не вибрали, переконайтеся, що він пов'язаний з вашою тезою, яка буде включена як остання пропозиція вашого вступу.

5. Напишіть висновок.
Висновок підсумовує ваші спільні ідеї, надаючи остаточний погляд на вашу тему. Ваш висновок має складатися із трьох-п'яти пропозицій.

6. Додайте останні штрихи.
Після написання вашого висновку ви можете подумати, що закінчили своє есе. Це не так. Ви повинні звернути увагу на всі дрібні деталі. Перевірте порядок ваших абзаців. Ваші найсильніші аргументи мають бути наведені першим та останнім абзацами всередині основної частини, а решта – посередині. Крім того, переконайтеся, що ваш порядок абзаців має сенс. Якщо у вашому есе описується процес, наприклад, як зробити великий шоколадний торт, переконайтеся, що ваші абзаци йдуть у правильному порядку. Подивіться, чи ваше есе відповідає вимогам, які пред'являє викладач чи організатори конкурсу. Зрештою, перегляньте те, що ви написали. Перечитайте своє есе. Переконайтеся, що порядок речень плавний, і текст має чітку структуру. Перевірте своє есе на граматичні та пунктуаційні помилки.