EasySchool
Close
Залиште свій номер телефону і наш методист сконтактується з вами :-)
Забронювати безкоштовний урок
Бронюй зараз та отримай до 3x безкоштовних уроків у подарунок!

Як визначити свій рівень англійської?

Щоб точно та уніфіковано визначати рівень англійської мови у будь-якої людини, світова спільнота розробила CERF — Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти (CEFR — англ.).
Згідно з ними, існує три головних рівні володіння мовою: початковий, середній та просунутий. Як визначити ваш рівень володіння мови самостійно, онлайн й безкоштовно або офлайн та з офіційним сертифікатом — ви дізнаєтеся нижче.

Рівні володіння англійською мовою

Отже, для позначки трьох основних рівнів володіння англійською CEFR подає три перші літери латинської абетки — A, B, C, де
  • А – початковий
  • В – середній
  • С – просунутий
Більшість європейських мов мають аналогічну систему оцінювання знань, тож розібравшись у цьому один раз, ви зможете й надалі використовувати ці знання у вивченні іспанської, італійської чи польської.

Для зручності та точності кожен з цих рівнів має два підрівні. Які ж компетенції визначають стартову, середню та розвинену англійську?

А1-А2

Більшість європейських мов мають аналогічну систему оцінювання знань, тож розібравшись у цьому один раз, ви зможете й надалі використовувати ці знання у вивченні іспанської, італійської чи польської.

Більшість європейських мов мають аналогічну систему оцінювання знань, тож розібравшись у цьому один раз, ви зможете й надалі використовувати ці знання у вивченні іспанської, італійської чи польської.

В1-В2

Спеціалісти з вивчення мов кажуть, що середній рівень володіння іноземною мовою починається там, де ви можете складати невеличкі історії та розв’язувати побутові проблеми. Отож, коли помітите, що ви без труднощів можете розповісти про смішний випадок на прогулянці з собакою або дізнатися маршрут до бібліотеки, можете вважати свій рівень англійської середнім.

Початковий середній (В1) відрізняється від розвиненого (B2) рівнем впевненості під час спілкування. Якщо її виміряти важко, то є й вимірювані координати активного словника. Для В1 — це 2000 слів, а для В2 — вдвічі більше, тобто, 4000 слів.

На завершення середнього рівня учень може спілкуватися на більшість тем без попередньої підготовки та суттєвих помилок, може читати загальні статті та художні книги англійською та розуміти більшість їхнього змісту без словника.

С1-С2

Розвинений рівень вирізняється водночас системністю та комплексністю знань. Говорячи англійською на цьому рівні, ви не задумуєтесь над пошуком слів та майже не робите помилок. Ваше мислення є простим, прозорим та зрозумілим для співрозмовника.

Щобільше, перебуваючи на просуненому рівні, ви не лише розумієте тексти, а й можете добре писати їх самі. Спілкування на цьому рівні виходить за межі загальних тем, адже учень дізнається професійну та академічну лексику.

C2 — це рівень, який зазвичай мають ті, хто знають мову з народження. Хороша новина у тому, що, вивчаючи англійську як іноземну, ви також можете досягти рівня носія. Для цього вам потрібно знати сленг, добре орієнтуватися у різних мовних середовищах, а ще вміти розуміти та інтерпретувати тонкі смислові моменти у складних комунікаційних ситуаціях. На цьому рівні ви буквально живете у мові.

Як перевірити свій рівень володіння англійською?

Для успішного проходження більшості співбесід або навчальних програм потрібен рівень B2, а це не менше, ніж
  • 5.5 балів на IELTS
  • 72 бали TOEFL
  • 160 балів на FCE Exam.
Підготувати вас до проходження іспитів, і перевірити ваш актуальний рівень англійської зможе індивідуальний тьютор з англійської.
Зокрема, навчання в EasyEnglish починається та завершується комплексним тестуванням вашого рівня англійської. Це дає змогу учню бачити свій прогрес, а викладач в такий спосіб може зрозуміти, які слабкі місця у знаннях потребують доопрацювання.

Платні та сертифіковані тести з англійської мови

IELTS — платний тест, що перевіряє знання британської англійської. Діє два роки та буде корисним для тих, хто планує майбутнє у Британії, Новій Зеландії чи Австралії.
TOEFL — платний тест, що перевіряє знання саме американської англійської. Діє від 18 до 24 місяців та знадобиться для тих, хто планує життя в США.
FCE Exam — платний кембриджський тест на підтвердження англійської на рівні В2, який приймають 135 країн світу. На відміну від попередніх, не має терміну придатності та коштує трохи дешевше.

Безкоштовні тести на рівень англійської мови онлайн

Якщо ви лише готуєтеся до тестів, або вчите мову для себе — можете визначити рівень своєї англійської безкоштовно. Для цього є кілька онлайн-ресурсів:
Learn English British Council — тест, доступ до якого ви отримаєте після реєстрації. Він не є великий, але є достатньо точним у визначенні ваших навичок розуміння англійської мови та її граматики;
English Level Test — 50 тестових запитань на граматику та розуміння англійської.
Cambridge Language Assessment чотири тести, розроблені спеціально для новачків, школярів та тих, хто вивчає англійську для бізнесу. Окремо зручно й те, що крім результату, ви також отримуєте наприкінці перелік помилок, тож можете одразу опрацювати їх.
Oxford Online English Test — як і попередній, пропонує чотири тести: на граматику, на словниковий запас, на розуміння тексту та на аудіювання. Пройдіть кожен із них, та ви будете добре орієнтуватися у своїх сильних та слабких сторонах англійською.
Чого не пропонують усі ці тести — то це аналізу вашої розмовної англійської. Щоби тренувати цю компетенцію, ви можете й просто чатитися або спілкуватися із носіями англійської мови.
Однак для перевірки та навчання чи не найкраще підійде індивідуальні заняття з викладачем, де ви зможете не лише дізнатися про ваш рівень розмовної англійської, а й суттєво покращити його. Зверніться до EasyEnglish, і ми підберемо для вас викладача, що знається на тому, як досягти саме вашої цілі.

Як вивчити англійську швидко та назавжди?

Ви мусите вписати мову у своє життя. Що швидше це станеться та що довше ви зможете підтримувати себе в оточенні англійської — то кращим буде ваш результат.
Вивчити англійську назавжди, як і будь-яку іншу іноземну мову, можна лише практикуючи її до скону. Хороша новина у тому, що ви маєте повну свободу у тому, як облаштувати своє вивчення та практику англійської. Далі розповідаємо про активності, що сприятимуть вашій англійській.
  • Поживіть у мовному середовищі або створіть його своїми руками. Якщо не маєте змоги організувати собі місячну мандрівку в англомовну країну, слухайте подкасти, дивіться новини та кіно без субтитрів чи навіть спробуйте організувати англомовну вечірку з друзями;
  • Регулярно наново проходьте пройдений матеріал. Мова — це м’яз, що його потрібно постійно використовувати, аби тримати у формі.
  • Мисліть англійською. Часто радять змінити в налаштуваннях мову смартфона на англійську. Це корисно на початках. Далі можна пробувати писати щоденник або тематичний блог суто для себе англійською. Робіть короткі огляди англійською про прочитані книжки, рецепти їжі чи приємні запахи. Байдуже, що саме ви робитимете англійською, але робіть це. Ціль вивчення будь-якої мови у тому, щоб в якийсь спосіб змусити свій мозок не лише запам’ятовувати інформацію, а й відтворювати її.
  • Займайтеся англійською якомога частіше. Можна недовго, але часто. Зробіть англійську рутиною, як вранішню каву або суботнє прибирання в оселі.