EasySchool
Close
Залиште свій номер телефону і наш методист сконтактується з вами :-)
Забронювати безкоштовний урок
Бронюй зараз та отримай до 3x безкоштовних уроків у подарунок!

Підготовка до IELTS: повний гайд та корисні ресурси

Помилково вважати, що успішно скласти тест IELTS може лише той, хто досконало володіє англійською мовою. У цьому матеріалі ви насамперед зможете отримати відповіді на найпоширеніші запитання та отримати корисні поради щодо підготовки до тестування.

Що таке IELTS та навіщо його проходити?

Багато хто допускає одну й ту саму помилку в назві IELTS, промовляючи «іелтс». Запам’ятайте, що правильно ця абревіатура вимовляється як «айелтс», та в перекладі рідною мовою має значення «міжнародна система тестування з англійської мови». Вона перевіряє, як добре ви говорите, пишете, читаєте англійською, розумієте усне мовлення, а також визначає загальний рівень ваших знань.
IELTS – це один із найпопулярніших міжнародних тестів з англійської мови. Майбутні студенти для навчання за кордоном часто обирають саме цей тест, адже його результати визнаються та приймаються в понад 11 тисячах навчальних закладів світу. А міграційні центри таких країн, як, наприклад, Австралія, Канада, Нова Зеландія та Великобританія, приймають лише його сертифікати.
Пройти тест можна більш ніж в 140 країнах по всьому світові. Зокрема, в Україні можна було обрати зручний центр тестування в 11 містах, однак у зв’язку з поточним воєнним станом доступних дат немає. Послуга тимчасово недоступна, проте охочі можуть звернутися безпосередньо до центрів тестування для отримання додаткової інформації. За звичайних умов тестування в паперовому вигляді чи на комп’ютері коштувало від 4500 грн до 4750 грн в залежності від місця проведення.
Що таке IELTS та навіщо його проходити?

IELTS: структура тестування

Екзамен IELTS підходить тим, хто прагне навчатись за кордоном або ж просто мігрувати з певною метою в іншу країну (наприклад, задля роботи). В залежності від кінцевої мети, можна обрати один з двох типів тестування – Academic (для навчання у вишах) або General (для навчання в школі, коледжі, для роботи та загалом міграції).
Обидва типи тесту мають по чотири блоки перевірки знань, з яких аудіювання та говоріння – однакові, а два інших – читання та письмо – відрізняються.
Загальний час на складання тестування – 2 години 45 хвилин. Всі блоки здаються за один день без перерв між ними, а от говоріння можна пройти окремо (за тиждень до чи після трьох інших блоків).
 • Аудіювання. Тут ви маєте прослухати за 30 хвилин чотири різні аудіозаписи (від повсякденного діалогу до розмови декількох осіб на академічну тему). До кожного запису складено по 10 запитань, на які вам потрібно надати відповіді. Завдання можуть бути не тільки у вигляді тесту, але й таблиці, блок-схеми, діаграми та ін. В самих аудіозаписах можна почути не тільки британський чи американський акцент, а ще й австралійський, новозеландський та канадський.
 • Читання. В академічному тестуванні в цьому блоці вам дається три уривки текстів з книг, журналів чи газет, та загалом 40 запитань до них, на які ви маєте встигнути відповісти за 60 хвилин. В General перший та другий розділи завдання містять по 2 коротких тексти, а третій – один довгий.
 • Письмо. На виконання загалом дається 60 хвилин. Вам пропонується виконати два завдання, одне з яких – описати інформацію з графічного матеріалу (зображення, діаграма, графік), друге – написати невеликий есей стосовно певної точки зору чи аргументу.
 • Говоріння. Цей блок проводиться тет-а-тет з екзаменатором в декілька етапів. Спочатку ви відповідаєте на нескладні загальні запитання (стосовно роботи, родини, інтересів тощо), далі – вам дають картку з певною темою, на яку треба трохи подискутувати (на підготовку ви матимете приблизно 1 хвилину). Останній етап – вам ставлять додаткові запитання за темою, проте відповіді маю бути вже дещо абстрактнішими.

Як оцінюється IELTS?

За кожну правильну відповідь на запитання з розділу аудіювання та читання екзамену IELTS вам зараховується по 1 балу. Письмові та усні відповіді мають власні критерії оцінювання. Проте загальні отримані результати після повного проходження тестування переводяться та оцінюються за шкалою від 1 до 9 балів.
Як оцінюється IELTS?
Результатами можна користуватися ще протягом двох наступних років.

Підготовка до IELTS: найкращі поради для підготовки до тесту

Тисячі людей по всьому світу щодня здають тестування та отримують досить високі бали з IELTS. Як їм це вдається? Нижче вашій увазі представлені найпоширеніші ефективні поради, прислухаючись до яких ви обов’язково досягнете успіху під час тестування.
 • Оцініть свої реальні здібності. Дуже важливо не переоцінити себе, оскільки є великий шанс знехтувати підготовкою з певних тем, які насправді вам необхідно підтягнути. Хорошим варіантом буде звернутися за послугами до репетитора з англійської, щоб він допоміг вам визначити ваш поточний рівень знань та вказав на слабкі місця, над якими варто попрацювати.
 • Готуйтеся завчасно. В залежності від того, яким рівнем мови ви зараз володієте, потрібно розрахувати час на підготовку. Наприклад, для тих, хто знаходиться на рівні Intermediate, варто починати готуватися вже за 2,5-3 місяці до проведення тестування. Та пам’ятайте про регулярність ваших занять.
 • Створіть умови, наближені до реального екзамену. На будь-який пробний тест відводьте собі обмежену кількість часу та намагайтесь проходити їх 2-3 рази на тиждень.
 • Не забувайте про синоніми. Вміння підбирати подібні за смислом слова – важлива навичка, яка може значно підвищити ваш загальний бал. Це стосується кожного розділу, адже в читанні завдання часто містять перефразовані елементи, в письмі в одному абзаці краще не використовувати одне й те саме слово понад 2 рази, а в говорінні ваші повтори можуть різати слух екзаменатору.

Книги для підготовки до IELTS

Не варто купувати багато спеціалізованої літератури. Для підготовки до IELTS вам вистачить одного основного посібника, та двох-трьох додаткових. За основний матеріал можете взяти серію Complete IELTS від Cambridge University Press. Вона містить підручники для різних рівнів підготовки, тому можна обрати те, що потрібно саме вам.
Додаткові посібники потрібні для того, щоб вдосконалити якусь конкретну навичку в мові. Добре себе зарекомендувала серед студентів серія IELTS Advantage, в якій є такі підручники: Writing skills, Reading skills та Speaking & Listening skills. Так, наприклад, в посібнику щодо письма міститься дуже багато прикладів есе, розбирається їхня структура, даються рекомендації щодо використовуваної лексики та багато іншого.

Онлайн-ресурси для підготовки IELTS

Для того, щоб полегшити підготовку до тестування, нижче складено декілька мобільних додатків та онлайн-ресурсів, які стануть вам в пригоді:
 • EasySchool. Для ретельної підготовки до тестування найкраще скористатися послугами досвідченого репетитора. На платформі EasyEnglish ви знайдете викладача, який в онлайн форматі разом з методистами розробить програму саме для вас та допоможе досягти результатів в найкоротший час.
 • IELTS Practice Band 9. В додатку доступні різні види завдань: writing, reading, speaking, listening. Окрім цього, тут є тлумачний словник з 5000 слів, пояснення сленгу, ідіом та різних граматичних правил. Зверніть також увагу на розділ IELTS Ideas, оскільки в ньому зазначений перелік із 44 різноманітних тем, в кожній з яких можна знайти десятки готових тезисів для тренування навички speaking.
 • IELTS Prep App. Якщо ви знаєте вже дату та місце проведення вашого тестування, тут можна одразу додати цю інформацію, щоб вона була постійно перед очима. Окрім самих тренувань та підготовчої бази з кожної секції тестування, ви можете ознайомитись з довідковим матеріалом на кшталт як правильно виконувати тест з технічної точки зору, які підказки можуть полегшити написання, які типи завдань характерні для кожного розділу та інше.
 • Mini-ielts. На цьому сайті ви можете безплатно та без будь-якої реєстрації пройти багато пробних тестів з IELTS онлайн, а саме з частин Listening та Reading. Зручною функцією є можливість обрати певний тип завдань (наприклад, ви бажаєте потренувати саме "fill in the gaps").

Типові помилки при підготовці до IELTS

Тестування безсумнівно може стати для декого стресовою ситуацією. Важливо зберігати спокій, розумно підходити до підготовки та пам’ятати про найчастіші помилки, яких варто уникати, а саме:
 • Listening. Перед прослуховуванням аудіозаписів вам мають видати перелік запитань. Проте часу на ознайомлення з ними мало, тому не намагайтеся ретельно прочитати кожний пункт; просто виділіть для себе ключові слова, та уважно слухайте запис, не відволікаючись ні на що. Навіть якщо ви не знаєте точної відповіді на якесь запитання, не залишайте його без відповіді.
 • Writing. Як зазначалося вище, використання синонімів дуже важливе, але якщо ви не впевнені точно, чи пасуватиме конкретне слово до цього контексту, краще все ж використати більш нейтральний, стандартний варіант. Розподіліть правильно час для написання тексту на 150 слів та 250 слів, та обов’язково залиште декілька хвилин на перевірку власних есе та виправлення можливих помилок. Пам’ятайте, що друге завдання має вагоміше значення в плані оцінювання, оскільки може принести вам 66% балів у цьому розділі.
 • Speaking. Головними помилками в усній частині екзамену IELTS можуть бути обмежений словниковий запас та використання слів-паразитів. Не намагайтеся хитрувати та тягнути час, говорячи при цьому мало та повільно.
 • Reading. Не пишіть у відповіді більше, аніж потрібно. Не загострюйте увагу на незнайомих словах в тексті, адже вони трапляються постійно, та ви ризикуєте витратити на них цінний час. Не намагайтесь знайти відповідь в тексті лише за одним словом із завдання, адже запитання часто перефразовуються.