EasySchool
Close
Залиште свій номер телефону і наш методист сконтактується з вами :-)
Забронювати безкоштовний урок
Бронюй зараз та отримай до 3x безкоштовних уроків у подарунок!

Готуємось до TOEFL: найкращі поради та ресурси


Здебільшого всі, хто поступає на навчання до закордонних вишів, мають складати тести на знання іноземної мови. Це потрібно, аби довести вашу здатність не тільки спілкуватись в повсякденному житті з носіями, а ще й вільно навчатись та відвідувати іномовний заклад освіти. Читайте нижче, який тест на знання англійської мови можна обрати для навчання в англомовних країнах, та чи можна підготуватись до нього самотужки.

Що таке TOEFL?

TOEFL (читається як “тойф(у)л”) - це один із найвідоміших тестів, який визначає ваш рівень володіння англійською мовою. Вигаданий ще в далеких 60-х роках, він є певним гарантом ваших знань та стане перевагою при вступі або працевлаштуванні за кордоном, адже результати тестування визнаються в більшій частині світу (в понад 200 країнах).
Сертифікати TOEFL приймають практично всі міжнародні університети для підтвердження володіння англійською мовою іноземними абітурієнтами. На сьогодні тест доступний у трьох варіаціях. Ви можете скласти його в найближчому до вас доступному пункті тестування в паперовому вигляді чи на комп'ютері, або ж перебуваючи просто вдома.

В паперовій версії reading, listening та writing складаються в тестовому центрі, а усна частина - вдома в онлайн-режимі (проте ця версія доступна не у всіх країнах та поступає популярністю електронній). Забронювати місце можна завчасно за цим посиланням з офіційного джерела. Однак розраховуйте, що найближча можлива дата для очного тестування зазвичай доступна щонайменше за місяць в нашій країні, тому, можливо, зручнішим для вас буде онлайн-версія.
Вартість тестування в містах України складає 185$ (приблизно 5500 грн).

TOEFL: структура тестування

Результати цього тестування цінуються завдяки тому, що вони демонструють ваші навички володіння англійською в усіх чотирьох аспектах мови, а саме: читання, говоріння, слухання та письмо. Відповідно у вашому навчальному закладі або новому місці роботи матимуть доказ того, що ви впевнено можете спілкуватись в англомовному оточенні.
Тривалість загального іспиту складає 3 години. Як було зазначено, структура тесту формується з чотирьох розділів, між якими буде по 10 хвилин перерви. Розглянемо кожний дещо детальніше:
Все тестування оцінюється в діапазоні від 0 до 120 балів. В разі невдалого тестування (або з інших можливих причин) перескласти TOEFL можна не раніше, ніж через 12 днів. До того ж найкращі результати з окремих секцій сумуватимуться (т.зв. MyBest scores).
Наприклад, в результати другого тестування за частину writing будуть враховані бали з першого тестування, оскільки вони були вищими. Це дає можливість надсилати в заклади освіти свої найкращі результати та таким чином підвищувати свої шанси на вступ.

Як підготуватися до TOEFL?

Передусім необхідно визначити власний рівень володіння англійською мовою. Від цього залежить кількість часу, необхідного вам для підготовки. Так, якщо це вже не перше ваше тестування або ви володієте мовою на рівні, не меншому за В2, вам вистачить десь півтора місяця занять. Якщо ваш рівень знань значно нижче, рекомендовано приділити підготовці від 3-х до 4-х місяців.
Для того, щоб не втрачати дарма час, скористайтесь послугами репетиторів з англійської, яких можна знайти на онлайн-платформі EasySchool. Це значно ефективніше, аніж самостійна підготовка, та, до того ж викладач одразу проведе онлайн тест на рівень англійської та складе персональний план занять.
Якщо ви обрали home edition тестування, то зверніть увагу на наступні вимоги, без дотримання яких вас не допустять до складання:
  • Електронним пристроєм може бути тільки ПК або ноутбук з одним монітором та ліцензійною ОС (ніяких планшетів або смартфонів!). Браузером має бути Chrome або Firefox.
  • Навушниками чи гарнітурою користуватись не можна, тому заздалегідь подумайте про якість звуку (ви будете спілкуватись з екзаменатором).
  • Перед самим тестуванням необхідно буде показати екзаменатору свою кімнату та робочу поверхню стола, тому якщо ваш пристрій не оснащений web-камерою, потурбуйтесь про це. Двері в кімнату мають бути зачиненими, присутність сторонніх людей недопустима.

Чи можна підготуватися до TOEFL самостійно?

Багато хто готується до тестування самостійно. Тим паче, що в мережі можна знайти чимало доступних підготовчих матеріалів від офіційного представника. Це можуть бути пробні тести, підручники, навчальні курси, семінари чи вебінари. Однак більшість з них не безкоштовна. Так, наприклад, вартість стандартного підготовчого курсу складає близько 130$, збірник тогорічних тестів - 25$, онлайн-тест, що імітує справжній іспит, - 46$.
За ретельної підготовки ви познайомитесь з усіма особливостями тесту TOEFL, тому не варто лякатися реального іспиту. Вам будуть траплятися схожі теми, запитання та тексти, що і в підготовчих матеріалах. Зверніть увагу на специфічну лексику TOEFL (її можна знайти в додатках, що вказані нижче), запам'ятайте структуру написання есе, та більше практикуйтесь. Так чи інакше, цей тест насамперед перевіряє вашу здатність розуміти основну думку та ідею в процесі читання чи спілкування, тому не варто турбуватись щодо кількості невідомих слів.

Безкоштовні онлайн ресурси для підготовки до TOEFL

Якщо це ваше перше такого роду тестування, ідеальним варіантом стануть індивідуальні заняття з викладачем. Репетитори EasySchool мають досвід з підготовки студентів до іспитів (зокрема до TOEFL), тому після кожного заняття ви бачитимете прогрес на власні очі. До речі, все навчання проходить в зручній для вас онлайн-формі, ба більше - перший пробний урок є безкоштовним.

Як додаткові супутні матеріали в підготовці до тестування ви можете використовувати щось із нижченаведеного списку (всі ресурси є безкоштовними, просто натисніть на активне посилання для доступу):
  • Офіційний ознайомчий курс TOEFL. Вступна частина, яка знайомить з самою системою тесту та кожним розділом.
  • Офіційний пробний тест TOEFL. Тут зібрані завдання з усіх розділів тестування, які колись траплялися в реальному тесті. Можна одразу переходити на потрібну вам частину, дивитись правильні відповіді, а в частині writing - порівняти свій есей з іншими прикладами.
  • TOEFL Practice Test (для Android). В мобільному додатку є тести з усіх аспектів мови, де одразу ж можна подивитись правильні відповіді. До того ж користувачу доступні словники ідіом, звичайний академічний словник, а також словник омонімів (слів, що звучать однаково, але мають різні значення).
  • TOEFL Listening (для Android). Простий інтерфейс дозволить покращити навички в слуханні та читанні англійською. Окрім вибору правильної відповіді, можна поповнити свій вокабуляр, адже в додатку доступні цілі тематичні збірки (популярні фрази, корисні вислови, теми для есе, сленг, ідіоми, фразові дієслова тощо).
  • TOEFL Practice Test 2022 (для iOS). Ще один безкоштовний додаток з різноманітними тестами на reading, writing, speaking та listening. Також є тлумачний словник, вокабуляр із тематичними збірками найпоширеніших слів тестування, приклади есе та інтегрований перекладач Google.